Nové učebny na naší škole

Během letních prázdnin vybudovala naše škole pro své žáky novou multimediální a jazykovou učebnu. Cílem bylo poskytnout žákům kvalitní vzdělání, které odpovídá potřebám a očekáváním moderní společnosti. Hlavní motivací bylo obohatit výuku, podpořit rozvoj digitálních a jazykových kompetencí a zvyšovat motivaci žáků ve výuce. Učebny byly hrazeny z velké části z evropských fondů v rámci projektu IROP. Velké poděkování patří také statutárnímu městu Zlín za dofinancování a organizaci celého projektu, díky čemuž se celá akce mohla realizovat.

Obě učebny jsou vybaveny novým nábytkem a moderní ICT technikou. V multimediální učebně žáci mohou rozvíjet informační a digitální kompetence na 30 počítačích. Vyučující mohou využit multifunkční LCD tabuli, která podporuje dynamiku výuky. Součástí lavic je výsuvný mechanismus, který umožnuje počítače a jejich příslušenství skrýt v prostoru stolu, pokud nejsou potřeba při výuce. Pracovní plocha lavic je tak více variabilní. Každý žák může plnit úkoly samostatně, ale stejně dobře lze vybavení využít při kooperativní výuce nebo práci ve skupinách. Protože se jedná o učebnu multimediální, je využitelná ve výuce většiny přírodovědných i humanitních předmětů.

V jazykové učebně se nachází IT základna 20 notebooků, které jsou přenosné. Vybavení pravidelně používají žáci při výuce cizích jazyků. Online rezervační systém však umožnuje využití v jakékoliv učebně po celé škole.

Vybudování multimediální a jazykové učebny na ZŠ Zlín, Křiby 4788 je investicí do budoucnosti vzdělávání. Tyto učebny nejenže obohatí výukový proces, ale také podpoří rozvoj dovedností, které jsou v dnešní globalizované společnosti nezbytné. Věříme, že obě učebny budou významným přínosem pro celou školu.

Mgr. Pavel Růžička, Mgr. Ivana Petrová