A my to na ně PRÁSKNEM!

Maminka: „Janičko, ukliď si ten nepořádek v pokoji?“

Janička: „Ale mami, ať to uklidí Tomáš! Já jsem uklízela minule. Navíc chatuju s Haničkou ze školy.“

Tomáš: „Já uklízet nechci, musím dohrát tenhle ten level. Vždyť je tady uklizeno!“

Dětský pokojík:

Běžný den v obyčejné domácnosti? Tak ode dneška už ne! Vzhledem k počasí, které provázelo v dubnu týden „Ukliďme Česko!“, jsme si na svůj úklid s 5.C počkali na krásnější počasí. A vyplatilo se! Echo od rodičů bylo takové, že pytle na odpadky měly své čestné místo u postele. Nutné rukavice se staly běžnou součástí školní uniformy. Jen aby děti nezaspaly den, kdy paní učitelka zavelí a půjde se uklízet.

Nastal den D „Ukliď si své hřiště“ a povedl se parádně. Poučeni od Městské policie jsme vyrazili do ulic a nadšení ze sbírání odpadků neznalo u žáků hranic. Pomohl nám i fakt, že městská správa poslala posekat trávu své pracovníky a ti odhalili různá tajemství hlubokých porostů. Odměnou žákům bylo, že dojdeme na nejbližší dětské hřiště, které řádně uklidíme a pak si na něm pohrajeme. Tedy MĚLO to být odměnou. Nicméně hřiště zelo prázdnotou, poněvadž všechny děti se vrhaly na nejbližší odpadky a soutěžily, kdo najde největší či nejzajímavější kus, kdo toho uklidí nejvíc.

Tedy doma už žádné výmluvy! Protože i v takovém pokojíku se při pořádném úklidu může najít dlouho ztracený poklad.

Mgr. Eliška Holíková