BYLO NÁS VIDĚT A ROZHODNĚ SLYŠET

V úterý 23. 4. se vybrané děti ze 2., 3. a 5.tříd zúčastnily prestižního celorepublikového fotbalového turnaje McDonald´s Cup. První kolo, kterého jsme se zúčastnili v mladší i starší kategorii, se konalo na hřišti v Tečovicích. Účast přijela kvalitní, za mladší i starší přijeli hrát budoucí reprezentanti tohoto elegantního anglického sportu z mnoha zlínských škol a klubů.

V první linii nastoupilo družstvo mladších žáků a žákyň. I přes nepřízeň počasí, trochu jsme zmokli a paní učitelka i zmrzla, jsme po 4 vítězstvích, ale také 1 prohře, skončili na nepostupovém 2.místě. Nejlepšími hráči jsou z mé strany určitě gólmani mladší kategorie – Dominik Dosoudil (3. A) a Matyáš Juřenčák (2.B). Ale velký potlesk patří také Marku Vidličkovi, Ondřeji Kubíčkovi, Lukáši Vrbovi, Jonáši Jozífkovi, Lukáši Žílovi, Šimonu Gajzlerovi, Jakubu Rakvicovi, Ondřeji Juráňovi, Jiřímu Matusovi a Kačce Belaškové.

Jako další přišli na řadu starší žáci z 5.tříd. Ti bojovali jako draci. Již u mladší kategorie je bylo hlavně slyšet! Při vlastní hře i vidět. Nejlepšími hráči sestavy starších byli bezkonkurenčně Jakub Juráň z 5. C a brankář Tomáš Richter z 5.B. Ale ani jejich výborná hra nepomohla k vítězství a po 2 prohrách a 4 výhrách jsme obsadili medailové, ale nepostupové 3.místo. Děkuji i dalším páťákům Jakubu Doležalovi, Filipu Vaňharovi, Vladimíru Štefkovi, Ivu Kanalašovi, Lukáši Červenákovi, Martinu Květákovi, Pavlu Krejčiříkovi a Oliveru Shusterovi.

Mgr. Eliška Holíková